ILGAZ KAYAK MERKEZİ

Ilgaz Otel Türkiye’nin sayılı kayak pistlerinden biri olan Ilgaz dağı eteklerinde Kayak Federasyonu kontrollü liftleri ve otelimizde bulunan kayak okulu ile deneyimli belgeli hocalar eşliğinde benzersiz bir kış tatili sunuyor. Kullanımda olan 3 baby lift haricinde, Yıldıztepe telesiyej tesisi 1564 metre uzunluğunda olup 1.200 kişi/saat taşıma kapasitesine sahiptir. Bu bölgede 2.500 ve 4.500 metrelik pistler mevcuttur.Otel ile kayak pistleri arasındaki mesafe 800 metre olup pistlere ulaşım şatıllı traktör ile sağlanmaktadır. Her yaş grubu ve seviyedeki kayak tutkunları için farklı eğitim programlarının bulunduğu kayak okulunda aynı zamanda 3 gece 4 gündüz tam pansiyonlu kamplar düzenlenmektedir. Kayak yapmak istemeyenler için kızak imkanı sunulmaktadır. Son model kayak, snowboard ve ihtiyaç duyulan her türlü ekipmanın temin edilebileceği merkez, hijyenik ve ferah bir ortamda hizmet vermektedir.

KAYAK PİSTLERİ

Kastamonu ve Çankırı illeri sınırında zirvesi 2850m. olan Ilgaz Sıradağları üzerinde, Ilgaz Milli Parkı içinde yer almaktadır. Ilgaz kayak merkezinde kayak mevsimi aralık ayında başlayıp nisan ayına kadar sürmektedir.

Ilgaz kayak merkezinde 2 adet pist bulunmaktadır.

Ilgaz kayak merkezinde 1. pistte gece kayağı yapma imkanı da vardır. Ayrıca Ilgaz kayak merkezinde 350 mt. lik bir baby lift de bulunmaktadır.

Kayak merkezinde 1400 m lik 2. pistte tele ski bulunur ve tüm pistlerde toz karda kayak yapılabilir.